باشگاه خبرنگاران جوان و روایت بازار سیاه بلیت های جشنواره فیلم فجر در مشهد

   |  دوشنبه 16 بهمن 1396
در اولین شب از اکران فیلم‌های پانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد ۵ فیلم مصادره، هایلایت، مغز‌های کوچک زنگ زده، تنگه ابوغریب، اتاق تاریک در سینما‌های آفریقا، اطلس و هویزه برگزار شد. همچنین رضا عطاران؛ بازیگر کمدین مشهدی در پردیس سینمایی اطلس به اتفاق طرفداران خود به تماشای فیلم «مصادره» نشست. بازار سیاه بلت های جشنواره فیلم فجر مشهد؛ اما تمام اتفاق‌های شب اول جشنواره به اینجا ختم نشد،... 
گیشه سینما‌ها برخلاف تصور، ساعتی قبل از شروع اکران فیلم‌های جشنواره خلوت و سرد بود چراکه تمامی بلیت‌های مخصوص فروش حضوری پیش از موعد فروخته شده بود.
 
از طرفی سایت‌های آنلاین نیز برای فروش آنلاین بسته بودند و بیشتر شبیه به ویترین مغازه‌ای با عنوان «غیرقابل فروش» به نظر می‌رسیدند.

مردم که راه طولانی را در سرما طی کرده بودند تا به فروش حضوری یک ساعت قبل از اکران برسند حالا از این شکایت می‌کردند که از ۳ ساعت قبل در آن جا حضور داشتند، اما بلیت‌ها تمام شده بود.
 

از طرفی دیگر هیچ فردی پاسخگو نبود که مردم برای روز‌های آینده دقیقا از چه ساعتی می‌توانند برای خرید بلیت‌های آنلاین و حضوری اقدام کنند و در این میان عده‌ای از این آب گل آلود ماهی می‌گرفتند و در کنار گیشه بازار سیاه راه انداخته بودند.
 
صالحی مدیر روابط عمومی پردیس سینمایی اطلس مشهد در خصوص چرایی نبود بلیت و این که مردم چه ساعتی می‌توانند برای خریداری بلیت‌ها مراجعه کنند گفت:: مقرر شده است که ۲۴ ساعت قبل از اکران هر فیلم فروش اینترنتی آن باز شود، اما فیلم‌های روز شنبه این سینما پنجشنبه برای فروش باز شد. همچنین امروز ساعت ۱۷ سایت سینما تیکت برای خرید فیلم‌ها باز شد و تمامی بلیت‌ها در یک ساعت ابتدایی فروش رفت.

وی تصریح کرد: ۲۰ درصد بلیت‌های هر فیلم توسط گیشه سینما و به صورت حضوری و یک ساعت قبل از اکران به فروش می‌رسد که متاسفانه امشب مشکلی به وجود آمد و ساعت ۵ که گیشه برای فروش حضوری باز شد؛ بلیتی برای فروش جود نداشت.

مدیر روابط عمومی پردیس سینمایی اطلس مشهد گفت: جشنواره است و، چون ازدحام و درخواست بالا بوده این ناهماهنگی رخ داده است. این سینما در نظر دارد از طریق کانال تلگرامی و صفحه اینترنتی خود زمان امکان خریداری بلیت از گیشه و سینما تیکت را اعلام کند.

 افشین تحفه گر دبیر برگزاری پانزدهمین جشنواره فیلم مشهد هم در خصوص مشکلات پیش آمده گفت: متاسفانه ساعت ۱۷ که مردم برای خرید بلیت‌های فیلم ساعت ۱۸:۳۰ مراجعه می‌کنند؛ بلیت‌های سانس بعدی نیز فروخته می‌شود و ما در حال حاضر به دنبال برگزاری سانس فوق العاده هستیم تا بتوانیم پاسخگوی مردم باشیم.
 
وی درخصوص روش‌های خرید بلیت افزود: مردم می‌توانند از طریق دو روش خرید آنلاین در سایت سینما تیکت و مراجعه به گیشه سینما‌ها بلیت‌های پانزدهمین جشنواره فیلم فجر را خریداری کنند.
 
دبیر برگزاری پانزدهمین جشنواره فیلم مشهد گفت: خرید آنلاین بلیت‌ها معمولا از ۲۴ ساعت قبل از اکران انجام می‌شود و فروش حضوری از گیشه مشخص نیست دقیقا چه ساعتی صورت خواهد گرفت.
 
تحفه گر افزود: بایستی از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد استان اکران فیلم‌ها برای سینما قطعی و به مدیریت سینما‌ها اعلام شود؛ بنابراین مردم بایستی سایت سینما تیکت را رصد کنند و با مسوولان سینمایی در تماس باشند تا از زمان خرید بلیت‌ها مطلع شوند.

وی با اشار به این که شرایط جشنواره ایجاب می‌کند که از این دست اتفاق‌ها به خصوص در روز‌های اول رخ دهد افزود: مردم بایستی به مسوولان فرصت دهند چرا که کمی طول می‌کشد تا مردم به نحوه پیگیری‌ها عادت کنند و مسوولان سینمایی نیز وظایفشان برایشان جا بیافتد.
 
دبیر برگزاری پانزدهمین جشنواره فیلم مشهدخاطر نشان کرد: مردم در صورت مواجه با افرادی که بازار سیاه راه انداخته اند آن‌ها را به مسوولان سینما معرفی کند تا به مراجع نیروی انتظامی معرفی می‌شود.
 
مسوول سینما تیکت که برای بررسی درستی روند فروش بلیت در گیشه حضور داشت علت این بی برنامه بودن فروش بلیت را عدم صدور مجوز قطعی اکران فیلم برای سینما‌ها از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد عنوان کرد و برای توضیحات بیشتر در این خصوص ممانعت کردند.
 
گزارش از نوشین ذاکری
 گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

از نگاه سینما پرس


از نگاه سینماپرس 2


اخبار سینمایی کشور
راهنمای خرید اینترنتی بلیت از سایت سینماتیکت

جدول اکران هفدهمین جشنواره «فیلم فجر تهران» در مشهدشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات