نقش اطلس در افزایش کیفیت جشنواره فیلم فجر مشهد

   |  جمعه 20 بهمن 1396
هرچند که نحوه ورود و نقش آفرینی سینما اطلس در جشنواره پانزدهم فیلم فجر مشهد جای انتقاد و طرح اشکال داشت اما رفته رفته با درایت مسئولین جشنواره این پردیس سینمایی در جایگاه خود قرارگرفت و نقش ویژه ای در افزایش کیفیت این رویداد هنری در مشهد بازی کرد. نقش مدیران سرمایه دار مجموعه اطلس در تکمیل لیست فیلم های این رویداد باعث شد تا پردیسی همچون هویزه که نمی خواست از رقابت با اطلس جا بماند...
 نسبت به خرید فیلم های پرمخاطب همچون “بمب؛ یک عاشقانه” یا “مغزهای کوچک زنگ زده” اقدام نماید و قطعا اگر نقش مالی اطلس نبود این فیلم ها نه تنها به مشهد نمی آمد بلکه مردم شهر نمی توانستند این فیلم های خوب را در 2 یا حتی 3 سینما ببینند و این اتفاقی است که به غیر از مردم تهران برای هیچ یک از مردم شهرهای ایران در این جشنواره رخ نداده است.

از این رو در جریان برگزاری این رویداد در سینما اطلس با چندتن از سینما دوستان مشهدی هم کلام شدیم تا نظرات آنها را در این خصوص بپرسیم.

رضا ملک زاده که از علاقه مندان به سینما است و همواره حضور فعال در سالن ها دارد در این خصوص می گوید: مجموعه اطلس نباید به عنوان کاخ جشنواره انتخاب می شد زیرا از لحاظ جعرافیایی مرکزیت در شهر ندارد اما نباید هم از نقاط مثبت آن غافل شد که داشتن پارکینگ مهمترین حسنی است که این مجموعه نسبت به پردیس هویزه و آفریقا دارد.

ندا قاسمی مخاطب دیگری است که نظر خود را چنین بیان می کند: پردیس اطلس به لحاظ داشتن برندهای غذایی و خوراکی مجموعه ای است که خانواده ها می توانند بعد و قبل از اکران فیلم ها در کنار یکدیگر لحظات خوبی را داشته باشند اما داشتن یک سالن بزرگ برای این مجموعه لازم است و قطعا مراسماتی همچون افتتاحیه جشنواره فیلم فجر نیازمند سالن های بزرگ تری است.

در ادامه محراب منتظری به خبرنگار ما گفت: پردیس اطلس به لحاظ پشتوانه مالی مناسب می تواند در آینده زمینه ساز حضور هنرمندان مطرح و قدرتمندی در سطح شهر مشهد باشد و ما بتوانیم چهره های هنری بیشتری را در مشهد ببنیم.

وی افزود: به غیز از 2 روز اول نظم برگزاری در پردیس اطلس خوب بود و امیدواریم تا پایان ادامه داشته باشد.

به هر حال کسی نمیتواند منکر آن شود که مجموعه سینمایی اطلس به افزایش زیرساخت های فرهنگی در شهر مشهد کمک کرده است اما این امکان بود که نقش سینما اطلس به شکل بهتری در جشنواره پانزدهم مشهد تعریف شود البته می توان این جشنواره را فرصتی مناسب برای معرفی این مجموعه و تشویق سایر سرمایه گذاران برای حضور در عرصه های فرهنگی دانست.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

از نگاه سینما پرس


از نگاه سینماپرس 2


اخبار سینمایی کشور
راهنمای خرید اینترنتی بلیت از سایت سینماتیکت

جدول اکران هفدهمین جشنواره «فیلم فجر تهران» در مشهدشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات