معاون هنری ارشاد: جشنواره فیلم فجر، امسال هم در مشهد برگزار خواهد شد، اما هنوز دستورالعملی در این خصوص ابلاغ نشده است!

   |  سه شنبه 22 آبان 1397
align=bottom
محمدرضا محمدی معاون امور هنری و سینمایی  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: جشنواره فیلم فجر نظیر سال های گذشته در مشهد همزمان با برخی استانهای کشور برگزار خواهد شد اما هنوز دستورالعملی در این خصوص ابلاغ نشده ولی هفته آینده نخستین نشست کارگروه سینماداران خراسان رضوی با هدف برگزاری بهتر این جشنواره تشکیل خواهد شد....

محمدی در نشست مطبوعاتی که با حضور اصحاب رسانه در مجتمع امام رضا(ع) مشهد برگزار شد، همچنین از برگزاری انتخابات انجمن هنرهای تجسمی در آذرماه سال جاری خبر داد.

وی با بیان اینکه متقاضیان اعضای هیئت مدیره می تواند تا ٣٠ آبان ماه برای ثبت نام مراجعه کنند و افزود: علاقه مندان و هنرمندان حضور در این انجمن تا ٢٢ آذر ماه امسال برای نام نویسی فرصت دارند.

وی افزود: از همه گروههای هنرهای تجسمی برای شرکت در این انتخابات دعوت به عمل آمده و انتخابات روز ٢٩ آذر در شهرستانها و ٣٠ آذر ماه در مشهد برگزار می شود. 

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: انجمن هنرهای تجسمی در مشهد دارای هفت عضو اصلی و دو عضو علی البدل خواهد بود. تعداد اعضای هر یک از نمایندگیهای انجمن در شهرستانها نیز پنج نفر است. 

وی در ادامه اظهار کرد : اعضای هیئت مدیره  انجمن های هنرهای نمایشی، موسیقی،خوشنویسی و عکس انتخابی است و تنها انجمن سینمای جوان انتصابی است که توسط تهران معرفی می شود .

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: هم اینک برنامه ای برای برگزاری اجرای صحنه ای در مشهد نداریم و تلاش می شود برگزاری این اجراها  در این شهر نظام مند شود.

محمدرضا محمدی تصریح کرد: به منظور ارائه مجوز برگزاری اجرای صحنه ای در مشهد به جهت برخی اعمال نظرها در خصوص حواشی و رعایت حرمت حریم رضوی، تعاملاتی در حال انجام است تا این مهم محقق شود و حواشی به حداقل رسیده و به مطالبات مردمی پاسخ داده شود. 

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: عمل به وظایف فرهنگ و ارشاد اسلامی فراتر از مباحث سیاسی انجام می شود اما این وظایف در مشهد با رعایت حرمت حریم امام رضا(ع) مورد پیگیری است. تقاضاهای برگزاری اجراهای صحنه ای در شهرستانهای استان خراسان رضوی نیز در دست بررسی است.وی افزود: هم اینک ٤٠ آموزشگاه موسیقی در سطح خراسان رضوی فعالیت دارند و پرونده هایی نیز برای فعالیت در این حوزه در دست بررسی است. همچنین ٣٥ نگارخانه در خراسان رضوی وجود دارند که تعدادی دولتی و بخش عمده آنها خصوصی هستند.

محمدی به فعالیت ٣٣٠ آموزشگاه آزاد هنری در خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: گردهمایی مدیران آموزشگاههای آزاد هنری استان برای بررسی چالش های موجود در فعالیت شان نیمه اول آذر ماه آتی در مشهد برگزار می شود.


معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: جشنواره ملی نمایش عروسکی کودک و نوجوان رضوی نیز برای نخستین بار نیمه اول اسفند ماه آتی در مشهد برگزار می شود. ١٢ گروه برتر کارهای خود را در این جشنواره به نمایش می گذارند.

وی در خصوص سینمای اصغرزاده واقع در مجتمع فرهنگی امام رضا(ع) نیز گفت: به دنبال آن هستیم ظرف دو ماه آینده شاهد بهره برداری آن با معنای واقعی سینمایی در این مجتمع باشیم. 

وی در ادامه به پردیس های سینمایی نیز اشاره و بیان کرد: روند ساخت و ساز سینماها در برجهای تجاری باید سازمان یافته باشد لذا یک گروه کارشناسی کاری پژوهشی را آغاز کرده اند تا پردیس های سینمایی متناسب با جمعیت و پراکندگی جمعیت ایجاد شوند. 

محمدی گفت: هم اینک در خیلی از شهرستان های خراسان رضوی سینما وجود ندارد که با پنج سینمای سیار پوشش داده می شوند لذا باید به سمت سینما سازی در شهرستانها رفت. 

 


۲۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۴:۱۵

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

از نگاه سینما پرس


از نگاه سینماپرس 2اخبار سینمایی کشور
راهنمای خرید اینترنتی بلیت از سایت سینماتیکت

جدول اکران هفدهمین جشنواره «فیلم فجر تهران» در مشهدشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات