نشست خبری1/ مروارید: فیلم های جشنواره فجر در ۴ سینمای مشهد اکران می شود + گزارش تصویری

   |  چهارشنبه 3 بهمن 1397
align=bottom
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت:فیلم های جشنواره فجر در ۴ سینمای واقع در مناطق مختلف مشهد اکران می شود. جعفر مروارید صبح چهارشنبه در نشست خبری در محل سینما هویزه مشهد اظهار کرد: امسال با تبیین موقعیت ویژه مشهد برای مسئولین در تهران این امکان فراهم شد تا در ۴ سینمای مشهد که عبارت هستند از هویزه، اطلس، سیمرغ و گلشن اکران فیلم خواهیم داشت....

وی گفت: تعداد ۱۴ فیلم برای پخش در مشهد قطعی شده است و برای ۲۲ فیلم دیگر نیز نیز در حال رایزنی هستیم تا با کمک شهرداری کلیه فیلم ها در مشهد نمایش داده شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تاکید کرد:نگاه ما در اکران فیلم ها نگاهی عدالت محور بوده است و به همین سبب ۴ سینما در ۴ منطقه شهر انتخاب شده است تا تمام شهر امکان استفاده از این رخداد فرهنگی را داشته باشند.

وی تصریح کرد:امسال بخش ویژه ای نیز با نام سیمرغ پروانه ها خواهیم داشت که مختص سینمای کودک و نوجوان است و به رایگان فیلم های برای این قشر نمایش داده می شود.

مروارید گفت:برنامه های جانبی نقد، نظریه پردازی ،کارگاه و نظر سنجی مکانیزه پس از پایان هر فیلم نیز در نظر گرفته شده است و همچنین نشست هایی در حوزه های بین رشته ای و با عناوینی همچون جامعه شناسی و سینما، روانشناسی و سینما نیز برگزار می شود.

وی بیان کرد:فیلم هایی که در حوزه زیارت و مشهد باشند نیز مورد حمایت جدی قرار خواهند گرفت و ۴۰ فیلم  با موضوعات اجتماعی و فرهنگی نیز به مناسبت چهلمین سال انقلاب در سینما اطلس به نمایش در خواهد آمد و انجمن سینمای جوانان نیز نمایش فیلم های کوتاه همراه با جلسات نقد وبررسی و کارگاههای فیلمسازی و عکاسی را در حاشیه جشنواره برگزار می کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد:۱۰ بهمن افتتاحیه خواهد بود و از ۱۲ تا ۱۸ بهمن نیزجشنواره برگزار می شود و نحوه فروش بلیط نیز اینترنتی است.

مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی خراسان رضوی ادامه داد: انقلاب اسلامی یک انقلاب فکری و فرهنگی بود و ایده انقلاب نیز ایده گفتگو و تبیین بود. وی افزود: حاصل فیلم های امسال نیزکمکی خواهد بود به فضای نقادی و خرد جمعی در جامعه و مشهد به سبب وجود مضجع شریف امام رضا(ع) که امام گفتگو بودند موقعیت ویژه فرهنگی دارد و رخدادهای فرهنگی در مشهد تاثیرات بین المللی دارد.

مهر

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

از نگاه سینما پرس


از نگاه سینماپرس 2اخبار سینمایی کشور
راهنمای خرید اینترنتی بلیت از سایت سینماتیکت

جدول اکران هفدهمین جشنواره «فیلم فجر تهران» در مشهدشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات