نشست خبری 5/ شهرآرا نوشت: شهرداری لیست فجر را تکمیل می‌کند

   |  جمعه 5 بهمن 1397
align=bottom
شهرداری لیست فجر را تکمیل می‌کند ؛ مدیرکل ارشاد استان از تلاش برای اختصاص پنجمین سینما و همراهی مدیریت شهری برای برگزاری شانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد ‌می‌گوید؛ مهم‌ترین موضوعی که روز گذشته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در نشست خبری شانزدهمین جشنواره فیلم فجر مطرح کرد، برگزاری این جشنواره در چهار سینمای هویزه، اطلس، گلشن و سیمرغ بود و...
... اینکه به‌جای دو سالن سینما(آنچه مصوب مدیریت بخش استان‌های سی‌وهفتمین دوره جشنواره فیلم فجر است)، برای هر فیلمی که در مشهد اکران می‌شود، سه سالن یا به‌عبارتی سه اکران درنظر گرفته شده است. در حاشیه برگزاری این نشست در پردیس سینمایی هویزه، جعفر مروارید در‌ گفت‌وگوی اختصاصی با شهرآرا، از احتمال میزبانی پردیس سینمایی ویلاژتوریست به‌عنوان سینمای پنجم خبر داد و گفت: درحال رایزنی هستیم تا وضعیت این سینما را به‌عنوان سهمیه برای بخش طرقبه‌شاندیز مشخص کنیم اما همچنان منتظر تایید وزارتخانه هستیم.

با این اوصاف، یکی از دو موضوع افزایش تعداد سالن‌های سینما و اکران ٢٢فیلم جشنواره در مشهد که اداره ارشاد برای محقق شدنش درحال رایزنی با مدیران پایتخت‌نشین بود، به نتیجه رسید اما به‌گفته مروارید، از ٢٢فیلم تنها اکران ١۴فیلم قطعی شده است و درحال رایزنی هستند تا با کمک شهرداری مشهد پس از خرید ٨فیلم دیگر فهرست اکران فیلم‌ها در مشهد را تکمیل کنند. 

مدیرکل فرهنگ‌وارشاد اسلامی در پاسخ به پرسش ما که خواستار توضیحاتی درباره جزئیات همکاری شهرداری مشهد برای برگزاری مهم‌ترین رویداد سینمایی سالانه کشور بودیم، ضمن اشاره به رویکرد مثبت شهردار مشهد به اقدامات فرهنگی، پاسخ داد: «شهرداری نگاه مثبتی به فرهنگ و هنر دارد از اینرو طی جلسات مکرری که با شهرداری داشتیم تفاهمنامه‌ای امضا شد که طی آن شهرداری به خرید مابقی فیلم‌ها کمک می‌کند. خوشبختانه آقای کلایی شهردار جوان و با انگیزه‌ای است و در این زمینه نگاه  مثبتی دارد.» 

این اظهارنظر مروارید برمبنای تفاهمنامه‌ای است که در تاریخ ١٧ دی‌ماه سال جاری بین شهرداری مشهد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به امضا رسیدکه یکی از بندهای آن به حمایت شهرداری از برگزاری جشنواره فیلم فجر مشهد اشاره دارد. براین اساس شهرداری مشهدبه دلیل استقبال مردم مشهد از این رویداد سینمایی برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر جشنواره فیلم فجر در مشهد اعلام آمادگی کرده است.

﷯ آغاز جشنواره شانزدهم از ١٢بهمن
درحالی‌که در ١٠روز گذشته در اخبار می‌خواندیم که جشنواره شانزدهم از ١١بهمن آغاز به‌کار می‌کند و تا ٢٢بهمن ادامه دارد، مروارید آغاز جشنواره را از ١٢بهمن هم‌زمان با اکران فیلم‌ها اعلام کرد اما اطلاعاتی از جدول نمایش فیلم‌ها نداد و گفت: هنوز این اطلاعات از تهران به دست ما نرسیده است. به‌گفته مروارید، پرونده جشنواره مشهد ١٨بهمن بسته خواهد شد، اما برگزاری مراسم افتتاحیه در مشهد، دهم بهمن هم‌زمان با تهران خواهد بود. 
مروارید مکان برگزاری افتتاحیه و اختتامیه این جشنواره را نیز نامشخص دانست و گفت: هنوز در این‌باره به قطعیت نرسیده‌ایم. به گفته مروارید، زمان رونمایی از پوستر جشنواره و اعلام جدول نمایش فیلم‌ها نیزشنبه ششم بهمن‌ خواهد بود.

﷯ خرید بلیت از ٧بهمن
یکی از اخبار خوب جشنواره سی‌وهفتم، افزایش نیافتن قیمت بلیت‌ها بود و سینمادوستان می‌توانند با قیمت سال گذشته(١۵هزارتومان) بلیت‌ فیلم‌های جشنواره شانزدهم را خریداری کنند. براساس اظهارات مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، امکان خرید بلیت فیلم‌های جشنواره از یکشنبه ٧بهمن، یعنی یک روز پس از اعلام جدول نمایش فراهم می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند به‌صورت اینترنتی از سایت سینماتیکت برای خرید بلیت اقدام کنند.

﷯ در حاشیه جشنواره
مروارید جشنواره امسال را متفاوت از سال‌های گذشته دانست و ازمیان برنامه‌های جانبی که در این رویداد سینمایی برگزار می‌شود، به اکران پنج فیلم رایگان(لکنت، پاستاریونی، بنیامین، ضربه فنی و آخرین داستان) مختص کودک و نوجوان در تالار سینمایی شهیداصغرزاده اشاره کرد و گفت: برگزاری جلسات نقد و بررسی فیلم‌ها، برپایی کارگاه‌های آموزشی، بخش لایو اینترنتی، برگزاری سیستم نظرسنجی بعد از پایان هر فیلم و نشست‌هایی که به حوزه‌های بین‌رشته‌ای سینما همچون سینما و رسانه، سینما و جامعه‌شناسی و سینما و روان‌شناسی می‌پردازد، ازجمله برنامه‌های در دست اجرای این جشنواره است. 

وی همچنین از اکران ۴٠فیلم در سینمااطلس با محور تاثیرات انقلاب اسلامی و رسانه که به مفاهیم اجتماعی و فرهنگی می‌پردازند، خبر داد و گفت: اکران‌های ویژه‌ای نیز برای خانواده شهدا درنظر گرفته شده است.

به اعتقاد مدیرکل فرهنگ‌وارشاد اسلامی استان، جشنواره شانزدهم یک رویداد بین‌المللی خواهد بود؛ از آن نظر که انجمن سینمای جوانان ١٣فیلم کوتاه را همراه با جلسات نقد و بررسی از تاریخ ٧ تا ١٠بهمن در سینماهویزه به‌نمایش می‌گذارد و کارگاه فیلم‌سازی کوتاه، کارگاه عکاسی و نمایشگاه عکس نیز در همین راستا برگزار می‌شود. 

ضحی زردکانلو
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

از نگاه سینما پرس


از نگاه سینماپرس 2اخبار سینمایی کشور
راهنمای خرید اینترنتی بلیت از سایت سینماتیکت

جدول اکران هفدهمین جشنواره «فیلم فجر تهران» در مشهدشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic