مروارید پاسخ داد: چرا شانزدهمین «جشنواره فیلم فجر تهران» در مشهد، مراسم افتتاحیه و اختتامیه نداشت؟ / نشست های تخصصی جانبی بدون حتی یک گزارش تصویری!

   |  شنبه 20 بهمن 1397
align=bottom
چرا شانزدهمین «جشنواره فیلم فجر تهران» در مشهد، مراسم افتتاحیه و اختتامیه نداشت؟ جعفر مروارید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در پاسخ به این سئوال گفت: امسال مراسم رسمی و تشریفاتی افتتاحیه و اختتامیه را به حضور مردمی و رونق جشنواره تبدیل کردیم و تنوع حضور مردمی در ۵ سینما را به کاخ جشنواره در یک سینما ترجیح دادیم. وی افزود: مردم بیشتر مشتاق دیالوگ هستند تا مونولوگ و...
...  باید از جلساتی که سخنران ثابت دارد و رسمی است، به سمت مدل‌های متنوع تر و مردمی تر، حرکت کنیم.  وی تصریح کرد: نگاه من نیز این است که بیشتر در بین مردم و با مردم و در گفتگو با مردم باشیم. این نگاه باعث شد که تصمیم بگیریم اگر قرار است هزینه‌ای صرف افتتاحیه یا اختتامیه جشنواره شود، صرف حضور حداکثری مردم شود. وی در پایان افزود:  ان‌شاءالله با جمع‌بندی نظرات مردمی، در جشن روز سینما، از فیلم برگزیده مردمی و سینماگران تقدیر خواهیم کرد.

این در حالی است که در تنها نشست خبری شانزدهمین «جشنواره فیلم فجر تهران» در مشهد، وی از برگزاری قطعی آیین افتتاحیه با شکوهی خاص و با حضور میهمانی از تهران خبر داده بود و حتی اظهار امیدواری شده بود در صورتی که یکی از سینماهای منتخب جشنواره، پا پیش بگذارد، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی این آمادگی را دارد تا آیین اختتامیه را نیز برگزار کند!

مضافاً پیشتر در خصوص امتیازات ویژه شانزدهمین دوره از جشنواره، به برگزاری نشست های جانبی نقد و بررسی و کارگاه های آموزشی در سینماها اشاره شده بود، در حالی که بررسی ها نشان می دهد تاکنون حتی یک گزارش تصویری از این نشست ها و میزان استقبال هنرمندان و هنرجویان و علاقه مندان به مباحث فنی هنر سینما، به بیرون از فضای این سینماها منعکس نشده که خود جای سئوال و پرسش فراوان دارد!نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

از نگاه سینما پرس


از نگاه سینماپرس 2اخبار سینمایی کشور
راهنمای خرید اینترنتی بلیت از سایت سینماتیکت

جدول اکران هفدهمین جشنواره «فیلم فجر تهران» در مشهدشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات