• بنر مناسبتی
 • به پایان آمد این دفتر
 • نظرسنجی برترین فیلم
 • پیش فروش اینترنتی بلیت سینماهای منتخب
  به طور رسمی از روز دوشنبه چهاردهم بهمن
  در سایت سینماتیکت آغاز شده است
  به صفحات اختصاصی سینماهای میزبان
  در سایت سینماتیکت یا اپلیکیشن آن مراجعه فرمایید
 • در یک نگاه
 • فهرست فیلمهای هفدهمین جشنواره فیلم فجر تهران در مشهد
 • تلگرام

کارگردان «آسمان هشتم» در گفتگو با قدس: جشنواره فیلم فجر مشهد جشنواره قشنگی است

   |  چهارشنبه 27 بهمن 1389
حسن نجفی کارگردان آسمان هشتم، با بیان اینکه مشهدی ها برای تولید فیلم آسمان هشتم مایه گذاشتند گفت: در جریان نمایش این فیلم بعضی از کسانی که در امر تولید فیلم با ما همکاری خوبی داشتند، کارت دعوت نداشتند و ناچار به خرید بلیت شدند و از این بابت ناراحتیم.  وی گفت: باید برای این فیلم هم از مسؤولان دعوت می شد و هم عوامل پرتعداد فیلم که مشهدی هستند، در نمایش اول فیلم حضور پیدا می کردند. من به احترام اینها به مشهد آمدم. وی به انتشار خبر اکران این فیلم در روزنامه های مشهدی اشاره کرد و گفت: همین عکس صفحه اول «قدس» نشان از این دارد که رسانه های مشهد از نمایش فیلم در مشهد استقبال کرده اند. حسن نجفی افزود: ما صدای فیلم را دالبی گذاشتیم، اما شما در مشهد خیلی از صداها را که در سیستم دالبی شنیده می شود، نشنیده اید. ...
کارگردان آسمان هشتم با تأکید بر اینکه این فیلم متعلق به امام رضا(ع) است و باید با آن خوب برخورد شود تا فیلمسازان بتوانند فیلمهایشان را در مشهد به تولید برسانند، گفت: من اگر فیلمنامه خوبی داشته باشم باز هم در مشهد فیلمی را جلوی دوربین خواهم برد. 
وی دلیل حضور نداشتن محمد کاسبی بازیگر اول فیلم را در مشهد تعهد او برای تست گریم در فیلم جدیدش دانست و عنوان کرد ما بلیت او را هم تهیه کرده بودیم، اما قسمت نشد که او هم با ما به مشهد بیاید. 
وی از سکانس بالگردها و صحنه های اکشن فیلم به عنوان صحنه های پرخطر و سخت یاد کرد و گفت: خوشحالم که این سکانس خوب از کار درآمد و به نظرم فیلم به لحاظ حسی فیلم خوبی شده است. 
وی افزود: اگر به دنبال تفریح به سینما بیاییم این فیلم اصلاً تفریحی نیست، اما اگر دنبال حس و حال فیلم باشید، این فیلم، من را اقناع می کند. 
وی در مورد کمکهای جانبی به تهیه کننده فیلم گفت: این کمکها اگر نبود، فیلم به این صورت تمام نمی شد و حتماً کمکهای مسؤولان در راحتی کار تولید مؤثر بوده است و پیشرفت و امکانات لازم در اختیار گروه تولید فیلم قرارداشت. 
وی جشنواره فیلم فجر مشهد را این گونه تشریح کرد: این جشنواره خیلی جشنواره قشنگی است و فیلمی که نام مقدس امام رضا(ع) را دارد باید نگین نمایش این جشنواره باشد و خیلی سنجیده با آن برخورد شود و نباید در رقابتها لحاظ شود، بلکه باید به این فیلم با نگاهی دیگر پرداخت. 
وی ادامه داد: من نه برای مسابقه آمده ام و نه برای رقابت، من به مشهد آمده ام که بگویم آقا امام رضا(ع) ما نوکر شماییم و آمده ایم که ارادت خود را نشان بدهیم. 
وی در پایان گفت: چهار فیلمنامه را در حال نگارش دارم که به مرحله خوبی رسیده است و ان شاء ا... وقتی تولید قطعی شد، اعلام خواهم کرد، اما فعلاً کفشهای آقای مجیدی را جفت می کنم. من شاگرد همیشگی مجید مجیدی هستم. 
* حسین پورحسین 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

از نگاه سینما پرس


از نگاه سینماپرس 2


اخبار سینمایی کشور
راهنمای خرید اینترنتی بلیت از سایت سینماتیکت

جدول اکران هفدهمین جشنواره «فیلم فجر تهران» در مشهدشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic