• بنر مناسبتی
 • به پایان آمد این دفتر
 • نظرسنجی برترین فیلم
 • پیش فروش اینترنتی بلیت سینماهای منتخب
  به طور رسمی از روز دوشنبه چهاردهم بهمن
  در سایت سینماتیکت آغاز شده است
  به صفحات اختصاصی سینماهای میزبان
  در سایت سینماتیکت یا اپلیکیشن آن مراجعه فرمایید
 • در یک نگاه
 • فهرست فیلمهای هفدهمین جشنواره فیلم فجر تهران در مشهد
 • تلگرام

دبیر هشتمین جشنواره فیلم فجر مشهد: فیلمهای ویدیوئی «توس» جایگاه ویژه ای در جشنواره دارد!

   |  چهارشنبه 27 بهمن 1389
دبیر هشتمین جشنواره فیلم فجر مشهد در گفتگو با قدس گفت: ما نسبت به سال گذشته از نظر کیفیت فیلمها و شور و شوق و استقبال مردم رشد بسیار خوبی داشته ایم.  نمایش فیلمهای مسابقه سینمای ایران در مشهد هم به لحاظ محتوا و هم تکنیک و ساختار قابل مقایسه با سالهای قبل نیست و این نشانه خوبی برای ارتقای سطح کیفی تولیدات استانهای ایران است.  حسین مسگرانی افزود: ما امسال بخش ویژه ای با عنوان فیلمهای ویدئویی «توس» در جشنواره داریم که رویکرد بومی شدن جشنواره فیلم فجر را در مشهد تحقق خواهد بخشید، با استقبالی که هنرمندان و فیلمسازان خراسانی از این بخش به عمل آورده اند، در سالهای بعد فیلمهای ویدیوئی توس جایگاه خاصی در کنار جشنواره فیلم فجر به خود اختصاص خواهد داد و به عنوان یک بخش مستقل مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و افتتاحیه و اختتامیه و مراسم تجلیل هم برای آن تدارک دیده خواهد شد. ...
دبیرخانه این جشنواره باید از همین امسال تدارکات لازم را فراهم آورد و فراخوان بدهد و فیلمهای ویدیوئی تولید خراسان رضوی را مورد قضاوت و ارزیابی قرار دهد تا از سال آینده با توجه ویژه به این بخش از جشنواره در مشهد، به سوی بومی شدن فیلمها برویم و شاهد یک جشنواره پربارتر باشیم. 
حسین مسگرانی مراسم اختتامیه جشنواره را در سالن سینمای مجتمع امام رضا(ع) قطعی ندانست و در این خصوص گفت: ما در حال تدارکات لازم برای مراسم اختتامیه هستیم و امیدواریم که اشکالهای فنی این سالن تا فرصتی که باقی مانده است، حل شود. هنوز تا این لحظه خبر قطعی رفع اشکالهای سالن را به ما نداده اند، اما تلاش می کنیم تا جایی که امکان داشته باشد، سالنی را تا آن زمان آماده کنیم، در غیر این صورت باید سالن دیگری را برای این مراسم در نظر بگیریم. 
وی در مورد امکان نمایش چند فیلم مطرح از کارگردانهای صاحب نام گفت: تلاش می کنیم تا بتوانیم فیلم اخراجی های 3 را در جشنواره مشهد نمایش دهیم. 
وی افزود: با استقبالی که از فیلم فرهادی شد، فیلم جدایی نادر از سیمین با سئانس اضافه نمایش داده شد تا نشانه های روشنی از سوی تماشاگران سینما برای فیلمهای برتر جشنواره را شاهد باشیم و ما هم دنبال آن بوده و هستیم که فیلمهای مهرجویی، حاتمی کیا و ده نمکی را در مشهد نمایش دهیم. 
نشستهای کارگاهی هم در دستور کار جشنواره است که فیلم موسائیان در این نشست را خواهیم داشت و فیلم آسمان هشتم هم که با حضور کارگردان و صداگذار آن در مشهد نمایش داده شد، مورد استقبال منتقدان سینما واقع شد. 
پور حسین
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

از نگاه سینما پرس


از نگاه سینماپرس 2


اخبار سینمایی کشور
راهنمای خرید اینترنتی بلیت از سایت سینماتیکت

جدول اکران هفدهمین جشنواره «فیلم فجر تهران» در مشهدشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات