• بنر مناسبتی
 • به پایان آمد این دفتر
 • نظرسنجی برترین فیلم
 • پیش فروش اینترنتی بلیت سینماهای منتخب
  به طور رسمی از روز دوشنبه چهاردهم بهمن
  در سایت سینماتیکت آغاز شده است
  به صفحات اختصاصی سینماهای میزبان
  در سایت سینماتیکت یا اپلیکیشن آن مراجعه فرمایید
 • در یک نگاه
 • فهرست فیلمهای هفدهمین جشنواره فیلم فجر تهران در مشهد
 • تلگرام

دبیر نهمین جشنواره فیلم فجر مشهد خبرداد: اکران 21 فیلم از 15 بهمن‎ در جشنواره فیلم فجر مشهد

   |  پنجشنبه 6 بهمن 1390

جشنواره فیلم فجر نزدیك به یك دهه است كه همزمان با پایتخت، در مشهد هم برگزار می‌شود. هرچند فاصله برگزاری جشنواره اصلی با بخش‌های مختلف و گسترد‌گی فراوانش، قابل قیاس با جشنواره غیررقابتی مشهد نیست، اما برگزاری آن در شهرمان شور و نشاط وصف‌ناپذیری در میان مردم و به‎خصوص هنرمندان به وجود آورده و استقبال از این رویداد، آن‌را به یك مطالبه عمومی در مشهد تبدیل كرده است كه دیگر به هردلیلی نمی‌توان آن‌را برگزار نكرد. امسال نیز سی‎امین جشنواره بین‎المللی فیلم فجر، فارغ از اما و اگرهای سال‎های گذشته، در مشهد برگزار خواهدشد. به سراغ معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی رفته‎ و آخرین اخبار جشنواره را جویا شده‎ایم. دبیر نهمین جشنواره فیلم فجر در مشهد در این باره گفت: تفاهمنامه‌ای در حدود سه هفته پیش با دبیر سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر بسته شده و در آن مقرر گردیده است كه 20 فیلم از آثار بخش اصلی مسابقه سینمای ایران در مشهد به نمایش درآید....
حسین مسگرانی به اكران ویژه فیلم «شور شیرین» ساخته جواد اردكانی اشاره كرد و گفت: این فیلم به مبارزات شهید محمود كاوه، سردار مشهدی می‌پردازد و جدا از 20 فیلم دیگر در جشنواره امسال فجر مشهد اكران می‌‌شود.
وی افزود: دبیرخانه جشنواره، آغاز این رویداد در 8 استان دیگر را 17بهمن‌ماه اعلام كرده است كه با هماهنگی‎های صورت گرفته، این جشنواره را 15بهمن‎ماه با یك فیلم افتتاح خواهیم كرد و از روز بعد اكران فیلم‌های جشنواره را ادامه خواهیم داد.
مسگرانی سینما آفریقا را از سینماهای برگزارکننده جشنواره امسال اعلام كرد و گفت: با توجه به تقاضای تمام سینماهای مشهد، كمیسیونی تشكیل شد كه سینماها را از لحاظ تعداد صندلی و نوع خدماتی كه در زمینه سیستم پخش ارائه خواهند داد رده‎بندی کرد. در نهایت نیز این کمیسیون، سه سینما را مناسب برگزاری جشنواره بیان كرد كه دو سینمای دیگر را به‎زودی اعلام خواهیم كرد.
دبیر جشنواره نهم فیلم فجر از اختصاص یك سینما مخصوص اصحاب رسانه و نیز هنرمندان برای اولین بار در جشنواره امسال مشهد خبر داد و در ادامه درمورد برنامه اكران فیلم‌ها گفت: مقرر شد جدول اكران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر مشهد به طور كامل بسته شود و نظر نهایی تهران هم گرفته بشود تا بتوانیم همان را به طور كامل انجام دهیم.
وی افزود: به دلیل نرسیدن كپی برخی از فیلم‌ها به دبیرخانه جشنواره فیلم در تهران، حدود 10 درصد تغییر را در جدول جشنواره نهم پیش‌بینی خواهیم كرد.
مسگرانی در ادامه خاطرنشان كرد: امیدواریم امسال با تعاملی كه با دبیرخانه در تهران داریم، بتوانیم اغلب نشست‎های نقد و بررسی فیلم‌ها را با حضور كارگردانان و عوامل فیلم در مشهد برگزار كنیم. 
وی از برگزاری چند كارگاه آموزشی خبر داد و گفت: امسال نشست‌های تخصصی مانند بررسی سینمای هالیوود با حضور هنرمندانی چون نادر طالب‌زاده را برگزار خواهیم كرد.
معاون هنری اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: امسال از طریق نظرسنجی، بهترین فیلم از نظر مردم را معرفی خواهیم کرد و به احتمال زیاد، هیئت انتخابی نیز برای بهترین‌های جشنواره مشهد خواهیم داشت كه نتایج آن ‌را در مراسم اختتامیه جشنواره اعلام خواهیم كرد.
حسین مسگرانی تجلیل از 3 هنرمند سینمای خراسان رضوی را از دیگر برنامه‎های جشنواره نهم دانست و گفت: در نظر داریم با هماهنگی‌هایی كه با نهادها، ادارات و سازمان‌هایی چون آستان قدس رضوی، اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، بنیاد شهید، شهرداری مشهد و سازمان تبلیغات اسلامی داشته و یا خواهیم داشت، فیلم‌هایی شاخص در خصوص فرهنگ رضوی، دفاع مقدس، شهر مشهد و مباحث فرهنگ شهروندی را با انتخاب كارشناسان این ادارات و سازمان‌ها، معرفی نماییم.وی ادامه داد: علاوه بر اینكه در این جشنواره، بولتن روزانه‌ای خواهیم داشت، در نظر داریم با انتشار ویژه‌نامه‌ای، هشت دوره قبلی جشنواره فیلم فجر را هم مورد ارزیابی قرار دهیم. 
دبیر نهمین جشنواره فیلم فجر از عدم برگزاری فستیوال تولیدات سینمایی مشهد خبر داد و در پایان گفت: متاسفانه به دلیل مشكلاتی كه اكران این فیلم‌ها در سال‌های گذشته داشته‌اند، از نمایش دادن این فیلم‌ها در جشنواره امسال صرف‌نظر كردیم.
جواد اشكذری
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

از نگاه سینما پرس


از نگاه سینماپرس 2


اخبار سینمایی کشور
راهنمای خرید اینترنتی بلیت از سایت سینماتیکت

جدول اکران هفدهمین جشنواره «فیلم فجر تهران» در مشهدشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic