در هم‌اندیشی سی و ششمین جشنواره فجر مطرح شد؛ مشخص نبودن ارتباط جشنواره با انقلاب/ مردمی شدن جشنواره فجر مشهد

   |  دوشنبه 25 دی 1396
در نشست هم‌اندیشی سی و ششمین جشنواره فیلم فجر مشهد که صبح امروز، ۲۵ دی‌ماه در مجتمع فرهنگی و هنری امام رضا(ع) مشهد برگزار شد، در خصوص مشخص نبودن ارتباط جشنواره با انقلاب، مردمی شدن جشنواره فجر مشهد و... پرسش‌هایی مطرح شد. نشست هم‌اندیشی سی و ششمین جشنواره فیلم فجر مشهد، صبح امروز، ۲۵ دی‌ماه با حضور اصحاب رسانه، در مجتمع فرهنگی و هنری امام رضا(ع) مشهد برگزار شد....
در ابتدای مراسم، افشین تحفه‌گر، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، با اشاره به اینکه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، به مدت ۱۰ روز در مشهد برگزار خواهد شد، عنوان کرد: با رایزنی‌های انجام شده، درخواست ۲۳ فیلم داده شده است، اما با اکران ۱۴ فیلم موافقت شده، در حال پی‌گیری هستیم تا همه فیلم‌ها در مشهد به نمایش درآید.
وی در ادامه گفته‌های خود بیان کرد: برای بهتر برگزار شدن جشنواره نیز جلسات متعددی با اصحاب سینما، رسانه و... برگزار کردیم، تا خروجی خوبی از سی و ششمین جشنواره فجر داشته باشیم.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی یکی از دغدغه‌های مهم جشنواره فجر امسال را اطلاع‌رسانی دانست و تصریح کرد: مخاطبان سینمایی این شهر با دیگر شهرها متفاوت هستند، دلیل این امر نیز پرورش یافتن بزرگان سینمایی امروز در مشهد است، بنابراین بحث اطلاع‌رسانی سریع جشنواره به مردم بسیار اهمیت دارد. 
تحفه‌گر ادامه داد: یکی از ملاک‌های جشنواره امسال نیز ترغیب مردم به سینما است و اصحاب رسانه باید بیش از پیش همراه جشنواره باشند، امیداورایم اهالی رسانه این موضوع را به خوبی عملیاتی کنند.
وی در خصوص اکران ویژه خبرنگاران، افزود: در سال گذشته به دلیل تعبیه نشدن مکان مشخص ویژه اهالی رسانه، برخی با اکران ویژه امسال مخالف وعده‌ای موافق هستند.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه فیلم‌های سی و ششمین جشنواره فجر به صورت همزمان در استان‌ها اکران می‌شود، اظهارکرد: این فیلم‌ها،در دو سالن سینمای هر استان اکران می‌شود و روزهای بیشتری به نمایش فیلم اختصاص داده شده است.
افتتاح ۱۴ سالن سینمایی و یک نگارخانه در مشهد
وی در ادامه بیان کرد: در حوزه زیرساخت‌ها نیز، ۱۴ سالن سینمایی و یک نگارخانه در مشهد افتتاح خواهد شد.
در ادامه مراسم، در خصوص آسیب‌شناسی جشنواره، موضوعاتی همچون، بی‌استقبالی مردم، نبود سالن مناسب برای خبرنگاران، در نظر گرفتن سانسی ویژه مهمانان جشنواره، نبود فیلم‌هایی محتوایی و ارزشی، استفاده ابزاری از رسانه‌ها، تناسب زمان، برگزاری جشنواره فجر امسال متناسب با شرایط مشهد، مشخص نبودن ارتباط جشنواره با انقلاب به خصوص در مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام،طراحی پوستر مناسب و افزایش وحدت، انسجام و امید در مردم، موضوعاتی مطرح شد.
مردمی شدن جشنواره با نزدیک شدن به چهلمین سال انقلاب، حضور گروه‌های مرجع به خصوص خانواده شهدا و هنرمندان بزرگ مشهد، حرمت‌گذاری به یکسری از پیشکسوتان رسانه و دعوت از آنها، استفاده از فعالان مجازی از طریق تلگرام و اینستاگرام، تشکیل کمیته مشورتی از دیگر مسائلی بود که در این هم‌اندیشی مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

گزارش از: خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

از نگاه سینما پرس


از نگاه سینماپرس 2


اخبار سینمایی کشور
راهنمای خرید اینترنتی بلیت از سایت سینماتیکت

جدول اکران هفدهمین جشنواره «فیلم فجر تهران» در مشهدشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic