برگزاری جشنواره سیمرغ سینمای خراسان همزمان با جشنواره پانزدهم مشهد یا اعتراض سینمایی بزرگان هنر هفتم به پایتخت نشینان!

   |  دوشنبه 9 بهمن 1396
align=bottom
نظر و گذری بر مصاحبه ی سرکار خانم نسرین شاه محمدی، مسئول محترم انجمن سینمای جوان خراسان رضوی: مصاحبه ی خانم شاه محمدی که از قدیمی ترین و قابل احترام ترین و شناخته شده ترین چهره های سینمایی  مشهد هستند، تلویحاً گویای این حقیقت هست که دیگر  ما هم از پایتخت نشینان و تصمیمات عجولانه و تبعیض گرانه و بلکه نابخردانه ی آنان در حق مردم سینمادوست و هنرمندپرور مشهد دلسرد شدیم دیگر نمیخواهیم تمام تخم مرغ هایمان را در سبد خالی جشنواره ی فیلم فجر تهران بگذاریم ، بلکه به تدریج قصد داریم با تکیه به توان داخلی و نگاهی درون زا، ...
... چراغ بخش استانی فیلم های خراسانی ها را نیز در کنار کورسوی کم فروغ جشنواره فیلم فجر تهران در استانها روشن نگه داریم که رویدادی بسیار خوب و پسندیده بوده و به شرط تدام و یک بار مصرف نبودن، تحقق آن را به فال نیک می گیریم.

و اما اصل خبر:

مسئول انجمن سینمای جوان خراسان‌رضوی از برگزاری بخش سیمرغ سینمای خراسان خبر داد. نسرین شاه‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: بخش سیمرغ سینمای خراسان با رویکرد معرفی توانمندی‌های حوزه فیلم و سینمای خراسان در کنار پانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد برگزار می‌شود. وی درباره برنامه‌های بخش سیمرغ سینمای خراسان افزود:...

با توجه به اینکه اعتقاد داریم در بدنه فعال سینمای ایران خراسانی‌ها نقش موثری را ایفا می‌کنند و در حال حاضر در فیلم‌های سودای سیمرغ سی سومین جشنواره فجر و در 35 درصد از این آثار حضور خراسانی‌ها کاملاً مشهود است، قصد داریم به موضوع توانمندی‌های خراسانی‌ها در حوزه فیلم و سینما بپردازیم.

 شاه‌محمدی عنوان کرد: در کنار این آثار قصد داریم برترین فیلم‌هایی که توسط هنرمندان خراسانی تولید شده و قابلیت اکران دارند در قالب فیلم‌های سینمایی بلند، داستانی، مستند، مستند داستانی، کوتاه و انیمیشن که از ابتدای سال 95 تولید شده را طی 12 روز در 2 سالن نمایش فیلم در شهر مشهد به نمایش بگذاریم و دراین زمینه فراخوان شده و هنرمندان فلیمساز می‌توانند آثارشان را به دبیرخانه بخش سیمرغ سینمای خراسان ارسال کنند. 

وی تصریح کرد: در کنار اکران آثار رسیده به دبیرخانه بخش سیمرغ سینمای خراسان، همایش یک روزه " توانمندی‌های سینمای خراسان” نیز برگزار می‌شود. امیدواریم این برنامه بتواند افق تازه‌ای از همکاری و تعامل فیلمسازان خراسانی را با فیلمسازان کشوری به وجود آورد و توجه آنان را به توانمندی‌های خراسان به منظور استفاده از این ظرفیت معطوف کند.

مسئول بخش سیمرغ سینمای خراسان بیان کرد: هنرمندان خراسانی فیلم‌های فاخر زیادی در طول سال‌های گذشته در سطح استان و کشور تولید کرده‌اند، طی فراخوانی از این افراد دعوت می‌کنیم تا عکس‌هایی از پشت صحنه فیلم‌های ساخته شده خود، را  در اختیار دبیرخانه بخش سیمرغ سینمای خراسان قرار دهند تا نمایشگاه عکس پشت صحنه تولیدات فیلم خراسان نیز به منظور معرفی این آثار فاخر برپا شود. 

وی گفت: جلسات نقد و بررسی از دیگر برنامه‌های بخش سیمرغ سینمای خراسان است که با حضور کارشناسان، منتقدان و اساتید برجسته کشوری و عوامل این فیلم‌ها برگزار می‌شود و آثار به نمایش درآمده در این بخش بطور جداگانه نقد و بررسی می‌شوند.

شاه‌محمدی اظهار داشت: به دلیل خلاء در حوزه‌های تخصصی و با توجه به علاقه‌مندی جوانان هنرمند که تشنه فراگیری علوم و فنون کاربردی در عرصه فیلم سازی هستند کارگاه‌های تخصصی (ورکشاپ) در کنار بخش سیمرغ سینمای خراسان با حضور اساتید برجسته کشوری برگزار می‌شود.


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

از نگاه سینما پرس


از نگاه سینماپرس 2اخبار سینمایی کشور
راهنمای خرید اینترنتی بلیت از سایت سینماتیکت

جدول اکران هفدهمین جشنواره «فیلم فجر تهران» در مشهدشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات