فارس نوشت: مصاحبه مسئولین و تکذیب آنها در کسری از ثانیه، دامن زننده به حاشیه های جشنواره‌های فیلم فجر مشهد

   |  پنجشنبه 12 بهمن 1396
جشنواره فیلم فجر امسال در مشهد پانزدهمین دوره خود را در حالی آغاز می‌کند که همچون سال‌های گذشته، احتمال دارد حاشیه‌های آن نه تنها پررنگ‌تر از متن باشد، بلکه به نظر می‌رسد، چاشنی شیرین یا تلخی برای این رویداد مهم سینمایی شده و می‌شود. جشنواره فیلم فجر امسال در مشهد پانزدهمین دوره خود را در حالی آغاز می‌کند که همچون سال‌های گذشته، احتمال دارد حاشیه‌های آن نه تنها پررنگ‌تر از متن باشد...
... بلکه به نظر می‌رسد، چاشنی شیرین یا تلخی برای این رویداد مهم سینمایی شده و می‌شود.

از حق نگذریم، طی این سال‌ها، مسئولین همه تلاش خود را برای برگزاری هر چه بهتر جشنواره‌های فیلم فجر در مشهد انجام دادند، اما بی‌تردید، هر کاری کنند، باز هم نمی‌توانند جلوی حاشیه‌ها را بگیرند، از سوی دیگر، حاشیه‌های جشنواره فیلم فجر نیز بخشی از این رویداد مهم سینمایی است.

با این وجود، شمارش معکوس برای آغاز پانزدهمین جشنواره فیلم فجر خیلی وقت است که آغاز شده و از مسئولین و مردم گرفته تا رسانه‌ها، همه و همه منتظرند تا این جشنواره شروع شود و نهایت تلاش مسئولین فرهنگی استان و فیلمسازان هنر هفتم برای همگان از طریق تهیه و پوشش اخبار توسط رسانه‌ها رویت شود.

آنچه که به حاشیه‌ها برای هر جشنواره‌ای بیشتر دامن می‌زند، مصاحبه مسئولین و تکذیب آنها در کسری از ثانیه است، این موضوع به‌ویژه در جشنواره فیلم فجر چه کشور و چه استان‌ها نیز نمود بیشتری دارد، اما کمی با خود بیاندیشیم، شجاعت پذیرفتن مصاحبه با رسانه‌ها آن هم در عصری که فضای مجازی و رسانه‌های امروزی حرف اول را در اطلاع‌رسانی‌های خبری می‌زنند، از پرداخت هزینه‌های سنگین اکران هر فیلم در این جشنواره یا تلاش‌های شبانه‌روزی برای ارائه خدمتی بهتر به مخطبان نه تنها کمتر نیست، بلکه شاید بیشتر از آن باشد.

امید است، پانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد در حالی آغاز شود که اگر حاشیه‌هایی نیز با خود همراه دارد، اما این حاشیه‌ها برای همگان شیرین و جالب باشد تا در پایان این جشنواره، خستگی همه فعالان از مسئولین فرهنگی گرفته تا مردم و رسانه‌ها که اضلاع یک مثلت مهم در این رویداد مهم را تشکیل می‌دهند، رفع شود.

یلدا آبان
خبرگزاری فارس از مشهد
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

از نگاه سینما پرس


از نگاه سینماپرس 2اخبار سینمایی کشور
راهنمای خرید اینترنتی بلیت از سایت سینماتیکت

جدول اکران هفدهمین جشنواره «فیلم فجر تهران» در مشهدشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات