نامه تشکرآمیز کمالیان دبیر اجرائی بخش سیمرغ سینمای خراسان خطاب به افشین تحفه گر

   |  سه شنبه 24 بهمن 1396
align=bottom
برادر گرامی جناب اقای دکتر تحفه گر، دبیر محترم پانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد، سلام علیکم، جشنواره فیلم فجر بزرگترین حرکت فرهنگی است که هر ساله  در ایام مبارک دهه فجر دیده گان بسیار از فرهیختگان این مرز و بوم را متوجه خود میکند. بر خود لازم دانسته تا در پایان پانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد به شما خسته نباشید گفته و این نکته را بازگونمایم که طی سی سال خدمت در سنگر فرهنگ و هنر ، برنامه های فرهنگی متعددی را دیده...
...و در ان نقشهای مختلفی ازمسئول اجرائی گرفته تا مشاور و غیره را پشت سر گذاشته ام. همیشه در اینگونه برنامه ها افسوس خورده ام که چرا مسئولین ان کسانی نیستن که لباس فرهنگی برازنده انان باشد. همیشه غبطه خورده ام که چرا مسیری که انان انتخاب کرده اند، نتیجه اش جزء بیراه نیست، غیطه خورده ام که مدیران شناخت کافی و وافی از ابزار فرهنگی را نداشته و عملا محتوای برنامه ها بسمت ضد فرهنگ سوق داده میشود.  اما اینبار موضوع برایم متفاوت جلوه کرده است، بعنوان کسی که در کنار شما مسئولیت کوچکی به من واگذار شده بود، احساس کردم شخصی سکاندار امور پانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد  است که قبل از هر چیزی بر خود مسلط است، سپس مسلط به اوضاع است. شاید کسی نداند و یا انهانی که از دور شعار لنگ اش کن رو را سر میدادند، در وسط میدان نبودنند که بدانند متقاعد کردن صاحبان فیلمها و یا مکانهای برگزاری جشنواره که اهدافشان بیشتر اقتصادی است تا فرهنگی ، چه انرژی را میطلبد. 

شاید ندانند که راه اندازی این حرکت بزرگ فرهنگی بدون پشتوانه مالی چه استرسها و نگرانیهائی را برای تیم اجرائی بخصوص دبیر جشنواره بهمراه دارد. شاید ندانند برای افزایش تعداد فیلمهای جشنواره روز و شب برای شما یکی شده بود تاهمه را از ارشدترین مقام استانی گرفته تا تهیه کننده و عوامل فیلم باید متقاعد می نمودید. شاید ندانند همسو کردن افراد و مجموعه هائی که رویکردهای متفاوت دارند و دائما بدنبال تخریب فضا بنفع خودشان هستند چقدر کار سخت و طاقت فرسائی است. شاید ندانند که وقتی مدیری چون جنابعالی از تمام وجود و حیثیت خود میگذرد و در تهاجم رسانه ها یک تنه پاسخگوی مسائل است تا جشنواره را بنحوی اجراء کند که در خور شان فرهنگی استانش باشد و در انتهاء ان جزء تهمت و افترا و انگ بی مدیریتی چیز دیگری نصیبش نمیشود ، چقدر سخت و ازار دهنده است. 

شاید ندانند که جمع اوری امار هنرمندان و پیدا کردن انها در کوران امور اجرائی برای رساندن دعوتنامه و یا یلیط جشنواره و متقاعد کردن همه انها چقدر سخت ووقت گیر است. شاید ندانند که رسیدگی به میهمانان جشنواره از تهیه بلیط گرفته تا .... چقدر نیاز به هماهنگی و توجیح دارد. شاید ندانند که در این شرائط که همه متوقع هستند و حتی یکنفر برای دلخوشی بکمک نمی اید. چقدر سخت و روح آزار است.اما من شاهد بودم که جنابعالی با خونسردی و درایت و بدور از جنجالهای ژورنالیستی و اداری با سعه صدر امور را یکی پس از دیگری با کمترین نیروی انسانی و در بازه زمانی بسیار کوتاه به نتیجه رساندید ، اکنون بعنوان پیشتاز ترین استانها در تعداد نمایش فیلم و در دعوت از سازندگان فیلمها در قله ایستاده اید و افتخارش را نصیب کسانی کردید که بجای دراز کردن دست یاری بسوی شما، دست نیازشان بسمت شما بود. 

اگر چه شما میتوانستید همچون سال قبل با کمترین فعالیت و بدور از استرس جشنواره را به اجراء در اورید. در اینصورت مسائل حاشیه ای ان نه دامنتان را میگرفت و نه کسی از شما باز خواستی داشت. بنظر من جنابعالی فراتر از یک مدیر دولتی بلکه بعنوان عاشق در حوزه فرهنگ و هنر همچون دورانی که در جنگ فداکارانه حضور پیدا کردید ، وارد میدان شدید. 

اگر چه در طی این سی سال اموخته ام که هیچ کاری بدور از خطا نیست ، اما برایند فعالیت جنابعالی فراتر از حد توان یک مدیر فرهنگی ارزیابی و نتیجه ان بسیار مثبت است . جنابعالی در چندین مصاحبه ، حرف از بهار سینمای استان خراسان زده اید، اکنون به این باور رسیده ام  با وجود مدیرانی شایسته و لایق و دلسوز همچون جنابعالی بهار سینمای خراسان در راه است.

 سربلندی جنابعالی را از خداوند منان خواستارم. 

کمالیان دبیر اجرائی بخش سیمرغ سینمای خراسان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

از نگاه سینما پرس


از نگاه سینماپرس 2اخبار سینمایی کشور
راهنمای خرید اینترنتی بلیت از سایت سینماتیکت

جدول اکران هفدهمین جشنواره «فیلم فجر تهران» در مشهدشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات