مروارید: جشنواره فیلم فجر نزدیکترین و مهمترین رویداد سینمایی است که در مشهد میزبان آن هستیم

   |  یکشنبه 20 آبان 1397
align=bottom
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: جشنواره فیلم فجر نزدیکترین و مهمترین رویداد سینمایی است که در مشهد میزبان آن هستیم. دکتر جعفر مروارید در نشست هم اندیشی با هنرمندان و فعالان عرصه سینما افزود:برگزاری جشنواره فیلم فجر در مشهد با تشکیل شورای سیاست گزاری و با رویکرد عدالت توزیعی بین سینماها و صیانت از حقوق هنرمندان پیگیری خواهد شد....

وی ادامه داد: سایر رویدادهای سینمایی در استان مانند سینمای بومی، جشنواره فیلم کوتاه و ... هم می توانند در کنار جشنواره فیلم فجر برنامه کاملی را ارائه کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی حمایت از تولیدات سینمایی را از برنامه های این اداره کل دانست و افزود: در تفاهم نامه ای که با موسسه سینمایی فارابی و موسسه اکو داشتیم، حمایت از حداقل تولید دو فیلم سینمایی آماده است که کمیته تصمیم گیری در خصوص اجرایی شدن این تفاهم نامه باید تشکیل شود و اجرایی شدن بندهای این تفام نامه را پیگیری کند.

وی بر تاکید به اهمیت آموزش بیان داشت: ما باید ظرفیت نسل جوان را شناسایی کنیم و در فضای مشهد آموزش های لازم داده شود تا مهاجرت استعدادها جلوگیری کنیم. باید ارتباط منسجمی بین آموزشگاهها و سایر ساختارهای سینمایی برقرار شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان این که توجه به اقتصاد فرهنگ و هنر از سیاستهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است گفت: گذر فرهنگ و هنر که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیر راه اندازی آن در شهرهای مختلف است ظرفیتی است که در اختیار هنرمندان قرار می گیرد هنرمندان عرصه سینما نیز می توانند برای فروش تولیدات سینمایی از ظرفیت آن استفاده کنند.

وی با اشاره به تولیدات انیمیشن در خراسان رضوی گفت: خوشبختانه آثار بسیار خوبی در این زمینه ساخته شده است و ما سعی خواهیم کرد به معرفی این تولیدات سینمایی بپردازیم  جریان انیمیشن یک جریان پویا و قابل طرح در جامعه بین المللی است، یکی از مورادی که در هفته فیلم اروپا پیگیری کردیم همین معرفی انیمیشن های ساخته شده در مشهد بود که این ظرفیت را دارند که در سایر کشورها نیز اکران شوند.

در این نشست صمیمی هنرمندان عرصه سینما به بیان نظرات خود پرداختند، ایجاد تشکلی برای هنرمندان سینما و فیلم سازان، آموزش و به کارگیری نیروهای مستعد در حوزه سینما، پرداختن به آموزش های شاخه های سینما از طریق آموزشگاه های معتبر و دارای تخصص حوزه سینما، توجه به فیلم های مستند، حمایت از سینمای بومی و ... از جمله مواردی بود که توسط هنرمندان عرصه سینما مطرح شد.   

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

از نگاه سینما پرس


از نگاه سینماپرس 2


اخبار سینمایی کشور
راهنمای خرید اینترنتی بلیت از سایت سینماتیکت

جدول اکران هفدهمین جشنواره «فیلم فجر تهران» در مشهدشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic