محمدی: سه سینما در مشهد به نمایش فیلم های جشنواره فجر اختصاص یافت؛ هویزه، اطلس و سیمرغ

   |  سه شنبه 2 بهمن 1397
align=bottom
محمد رضا محمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در همه مراکز استانها 2 سینما برای اکران فیلم های جشنواره فجر اختصاص داد اما با رایزنی صورت گرفته، سهمیه مشهد به سه سینما افزایش یافت. وی اظهار داشت: برای این منظور تاکنون سینماهای هویزه، اطلس و سیمرغ برای نمایش فیلم های جشنواره فجر در مشهد در نظر گرفته شده است....
وی گفت: قرار است حداکثر 14 فیلم از فیلم های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در این سینماها به نمایش درآید و برای نمایش باقی فیلمها، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی متقبل پرداخت هزینه خواهد بود.
محمدی افزود: تهیه بلیت از طریق سیستم مکانیزه سینماها یا از طریق گیشه میسر خواهد بود.
وی اظهار داشت: زمان آغاز نمایش فیلم های جشنواره فجر در تهران از 10 تا 22 بهمن ماه است اما هنوز زمان قطعی پخش این فیلم در سینماهای مشهد تعیین نشده است و تلاش می شود این امر در مشهد یک روز پس از تهران و از 11 تا 22 بهمن انجام شود.
وی گفت: جلسات نقد و بررسی این فیلم ها نیز با حضور عوامل فیلم در همان محل برگزار خواهد شد و یک سالن اختصاصی نمایش فیلم برای اصحاب رسانه نیز در نظر گرفته می شود.
سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از 10 تا 22 بهمن ماه 1397 همزمان با سالگرد چهل سالگی انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.
در این دوره از جشنواره، در بخش سودای سیمرغ آثاری چون فیلم های آشفتگی، ایده اصلی، بنفشه آفریقایی، 23 نفر، پالتو شتری، تیغ و ترمه، جمشیدیه، خون خدا، درخونگاه، سال دوم دانشکده من، سرخ پوست، سمفونی نهم، شبی که ماه کامل شد، طلا، تختی، قسم، قصر شیرین، ماجرای نیمروز، 2 رد خون، متری شش و نیم، مردی بدون سایه، مسخره باز و ناگهان درخت حضور دارد.
آثار بخش نگاه نو این دوره از جشنواره نیز فیلم های پالتو شتری، جاندار، حمال طلا، دیدن این فیلم جرم است، روزهای نارنجی، زهر مار، سونامی، مسخره باز، معکوس و یلدا هستند.
همچنین مستندهای این دوره از جشنواره، بهارستان خانه ملت، تمام چیزهایی که جایشان خالی است، خانه ای برای تو، دلبند و نت های مسی یک رویا می باشد.

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

از نگاه سینما پرس


از نگاه سینماپرس 2اخبار سینمایی کشور
راهنمای خرید اینترنتی بلیت از سایت سینماتیکت

جدول اکران هفدهمین جشنواره «فیلم فجر تهران» در مشهدشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات