ناصر رفایی: «خانه امن است» نیازهای نوجوانی را در قالب جنگ نشان داده است

   |  چهارشنبه 20 بهمن 1389
كارگردان فیلم «خانه امن است» گفت: این فیلم نیازها و مشكلات دوران نوجوانی را در قالب جنگ روایت كرده است. به گزارش ستاد خبری هشتمین جشنواره فیلم فجر مشهد، ناصر رفایی با بیان این مطلب افزود: نوجوانی و ورود آن به مرحله جوانی مقطع بسیار حساسی است كه به هر حال مشكلاتی را برای این نسل ایجاد می‌كند و من احساس كردم اگر این نیازها، آرزوها و خواسته‌ها در قالب یك قصه ارائه شود برای مردم جذاب‌تر خواهد بود. وی ادامه داد: من در ابتدای جنگ در سنین نوجوانی و جوانی بودم و از این رو برای درك بهتر از موضوع، قصه را در سال 60 طراحی كردیم تا برای خودم هم قضیه ملموس باشد. آن سال فضای پر تب و تاب پس از انقلاب اوایل جنگ تحمیلی بر جامعه ما حاكم بود و این مسئله ایجاد فضاهای دراماتیك در فیلم را راحت‌تر و قابل درك‌تر می‌كرد....
كارگردان فیلم «خانه امن است» خاطرنشان كرد: بچه‌هایی كه در این فیلم به آن‌ها توجه شده افراد بی‌سرپرست و تحت نظر بهزیستی هستند اما نه كودكان و خردسالانی كه از سر دلسوزی كسی برای آن‌ها كاری انجام بدهد، بلكه نوجوانان 17، 18 ساله‌ای كه مستقل شده و آماده ورود به جامعه هستند و از طرفی با فضای جنگ، فضای آشوب داخلی و روحی این نوجوانان بهتر به نمایش گذاشته شده ست.
وی با تاكید بر اینكه «خانه امن است» فیلمی برای نوجوانان است، اظهارداشت: قطعا این فیلم برای نوجوانان ساخته شده اما اگر نگاهی ظریف به آن داشته باشیم می‌توانیم نیازهای جامعه از دیدگاه نوجوانان را هم در فیلم ببینیم و خصوصا دو فاكتور جنگ و بهزیستی هم كه وارد فیلم شدند فضای جامعه امروز را به شكلی ترسیم كردند.
رفایی درباره وضعیت كمی و كیفی جشنواره فجر امسال ابرز داشت: اصولا كیفیت جشنواره‌ها در انتهای آن مشخص می‌شود چرا كه خروجی و تاثیرات هر جشنواره در طول سال، كیفیت آن را مشخص می‌كند و از این رو نمی‌توانم نظر خاصی درباره كیفیت جشنواره امسال بدهم.
وی در مورد اجرای جشنواره فیلم فجر در شهرستان‌ها خاطرنشان كرد: به عنوان یك فیلمساز آرزویم این است كه تمام نقاط كشور پایگاهی برای عرضه محصولات فرهنگی و سینمایی شود كه صدالبته این ارائه اگر در قالب جشنواره‌های بزرگ باشد قطعا تاثیرات مثبت بسیاری هم بر فیلمسازان و هم بر ذائقه فیلم‌بینی مردم دارد.
وی افزود: در نهایت فقط می‌توانم بگویم فیلم وقتی قرار است اكران شود در هر كجای ایران باشد برای من بسیار ارزشمند است.

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

از نگاه سینما پرس


از نگاه سینماپرس 2اخبار سینمایی کشور
راهنمای خرید اینترنتی بلیت از سایت سینماتیکت

جدول اکران هفدهمین جشنواره «فیلم فجر تهران» در مشهدشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic