• بنر مناسبتی
 • به پایان آمد این دفتر
 • نظرسنجی برترین فیلم
 • پیش فروش اینترنتی بلیت سینماهای منتخب
  به طور رسمی از روز دوشنبه چهاردهم بهمن
  در سایت سینماتیکت آغاز شده است
  به صفحات اختصاصی سینماهای میزبان
  در سایت سینماتیکت یا اپلیکیشن آن مراجعه فرمایید
 • در یک نگاه
 • فهرست فیلمهای هفدهمین جشنواره فیلم فجر تهران در مشهد
 • تلگرام

از نگاه رسانه ها: شهرآرا: با وجود اعلام خبر برگزاری جشنواره فیلم فجر در مشهد طی روز های آتی هنوز هیچ‌چیز معلوم نیست

   |  پنجشنبه 15 بهمن 1394

برگزاری جشنواره فیلم فجر در مشهد که تا هفته گذشته در زمره خبرهای خوش مسئولان کشوری و استانی قرار داشت، حالا با شایعات و زمزمه‌هایی مبنی بر احتمال اکران‌نشدن همراه شده‌است. با وجود اینکه بنابر وعده مسئولان، تنها سه روز دیگر زمان برای آغاز جشنواره فیلم فجر در شهر مشهد باقی است، به نظر می‌رسد تاکنون قراردادی در این راستا منعقد نشده‌است و هیچ شخصی از فهرست فیلم‌های احتمالی خبری در دست ندارد. این در حالی است که ناصر نبی‌زاده، دبیر سیزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد، پیش ‌از این در نشست خبری در این رابطه اعلام کرده‌بود: لیست فیلم‌های مدنظر را به جشنواره تهران ارائه کرده‌ایم، اما فعلا منتظر موافقت آن‌ها و فراهم‌کردن زمینه مناسب برای اکران در مشهد هستیم. مشهد که برای میزبانی و برپایی جشنواره فیلم فجر پیش‌ از این دست‌به‌کار شده و حتی نسبت به بازسازی برخی از سالن‌های نمایش ازجمله سینما آفریقا اقدام کرده‌بود، حال، چشم به دست مسئولان دوخته‌است که هزینه سفر این میهمان پرطرف‌دار تامین می‌شود یا خیر؟ این در حالی است که رئیس سازمان سینمایی کشور دهم بهمن‌ماه سال جاری در آیین بازگشایی سینما آفریقای مشهد از برگزاری جشنواره فیلم فجر به‌طور کامل در مشهد خبر داد و گفت: من این قول را به شما می‌دهم که امسال جشنواره فیلم فجر به‌طور کامل در مشهد برگزار می‌شود و همه فیلم‌های جشنواره اعم از بخش‌های سودای سیمرغ، هنر و تجربه و فیلم‌اولی‌ها را به مشهد می‌آوریم....

در حالی‌ که هنوز زنگ صدای رئیس سازمان سینمایی کشور در گوش هنردوستان مشهدی طنین‌انداز است، دبیر هیئت‌رئیسه شورای عالی تهیه‌کنندگان در گفتگو با مهر، اذعان می‌کند: تا امروز هیچ قراردادی برای نمایش فیلم‌های سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر در شهرستان‌های کشور امضا نشده‌است.غلامرضا موسوی با بیان اینکه مشهد چندی پیش انصراف خود را اعلام کرده، گفت: هر زمان که قرارداد با هرکدام از شهرهای علاقه‌مند به نمایش فیلم‌های جشنواره بسته‌شد و آن‌ها مفاد قرارداد را اجرا کردند، فیلم‌های موردنظر برای نمایش به آن شهر ارسال می‌شود.بعد از انتشار این خبر، مسئول کمیته اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم فجر مشهد سریع واکنش نشان داد که جشنواره فیلم فجر به‌طور حتم در مشهد مقدس برگزار می‌شود و هیچ انصرافی در کار نیست.مریم جعفرزاده به شهرآرا گفت: برگزاری جشنواره فیلم فجر مشهد بر اساس رایزنی‌هایی که با رئیس سازمان سینمایی انجام‌ شده‌است، در مشهد برگزار می‌شود و مشکلی در این راستا وجود ندارد.
وی افزود: جشنواره فیلم فجر مشهد از مطالبات مردم است و مسئولان استان و ستاد برگزاری جشنواره از ماه‌ها قبل پیگیر برگزاری این جشنواره بوده‌اند.
اما دبیر سیزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی ستاد جشنواره فیلم فجر مشهد بر مبنای اکران ۲۷فیلم جشنواره تنظیم‌ شده‌است، افزود: هنوز تعداد فیلم‌هایی که در مشهد اکران خواهدشد قطعی نشده‌است و در حال رایزنی با ستاد مرکزی جشنواره در تهران هستیم.
ناصر نبی‌زاده به مهر گفت: زمان آغاز اکران فیلم‌ها نیز هنوز نهایی نشده‌است، اما طبق برنامه‌ریزی، احتمالا ۱۷بهمن زمان شروع جشنواره فیلم فجر مشهد خواهدبود.وی اظهار کرد: اکران عمومی در سینماهای آفریقا، هویزه و شهیداصغرزاده و طبق جدول زمان‌بندی تدوین‌شده ۹روز برای اکران فیلم‌ها در نظر گرفته‌ شده‌است.وی افزود: ساعات اکران فیلم‌ها نیز ۱۷، ۱۹ و ۲۱ و قیمت بلیت فیلم‌های جشنواره ۱۰هزارتومان در نظر گرفته‌ شده‌است.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

از نگاه سینما پرس


در قاب سینماپرس


اخبار سینمایی کشور
راهنمای خرید اینترنتی بلیت از سایت سینماتیکت

جدول اکران هفدهمین جشنواره «فیلم فجر تهران» در مشهدشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic